Liczymy...
US.jpgWraz z końcem wakacji nadszedł czas na podliczenie tegorocznej zbiórki 1% na astronomię, przekazywanego przez podatników od stycznia do końca kwietnia 2008 roku. Warto przypomnieć, że uproszczone zostały tegoroczne procedury przekazywania 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego co potencjalnie pozwoliło na zwiększenie liczby darczyńców. Fiskus sam przekazywał odliczony podatek na konto wybranej przez płatnika organizacji, jednak jak się okazało, urzędy skarbowe do ostatniej chwili wyczekiwały z dokonaniem przelewów. W efekcie, ostatnie wpłaty zamiast końcem kwietnia (tak jak to miało miejsce w poprzednich latach), wpływały na konta OPP dopiero w lipcu lub na początku sierpnia. W związku z powyższym również nasza akcja może dopiero teraz podsumować tegoroczną zbiórkę.
01 Września 2008
KOA zawieszone...
koa_nie.JPGDecyzją Walnego Zebrania członków Stowarzyszenia POLARIS - OPP z dn. 03.05.2008r., zawieszono do odwołania coroczne Kongresy Organizacji Astronomicznych prowadzone od 2005 roku w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Powodem podjęcia takiej uchwały było malejące zainteresowanie środowiska polskich organizacji astronomicznych udziałem w ww. Kongresach oraz zawieszenie prac nad utworzeniem PFA. Zdaniem koordynatorów głosujących nad takim rozwiązaniem, w III astro-sektorze brakuje nadal chęci i woli do wspólnego działania co niestety negatywnie odbija się na popularyzacji astronomii wśród społeczeństwa...
13 Maja 2008
Pozostaje tylko czekać
clock.jpgZ dniem 30 kwietnia 2008r. upływa termin składania zeznań podatkowych do urzędu skarbowego za 2007 rok. Również ta data wyznacza teoretyczny koniec możliwości przekazywania 1% na astronomię, jednak w przypadku osób, które będą dokonywać korekt w drukach PIT, nadal mogą one dopisać w formularzu numer KRS oraz nazwę administratora Astroprocentu przekazując tym samym swój nieco spóźniony 1% na astronomię. Tymczasem wszystkie organizacje posiadające status OPP (w tym także niniejsza akcja), prawdopodobnie do lipca br. będą musiały oczekiwać na przelanie przez urzędy skarbowe zebranych kwot 1% na konta bankowe. Do tego czasu ostateczna kwota pozyskanych środków za ten rok nie będzie niestety znana.
30 Kwietnia 2008
VMA 1/2008
vma1_08.jpegZ początkiem kwietnia br. ukazał się pierwszy numer Vademecum Miłośnika Astronomii na 2008 rok. Tematyczne czasopismo popularno-naukowe wydawane od 1991 roku, zawiera zawsze przegląd ciekawych wydarzeń związanych z astronomią obserwacyjną, artykuły miłośników astronomii, bogatą ofertę materiałów, sprzętu, literatury oraz wiele innych informacji. W tym roku PWN Vega jako wydawca Vademecum (...) oraz koalicjant Akcji "1% na astronomię", w szczególny sposób przyłączył się do promocji zbiórki Astroprocentu. Wraz z pierwszy numerem na 2008 rok, jako kolorowa wkładka do czasopisma dołączona została nowa ulotka Akcji. Jej wzór można zobaczyć na podstronie Materiały promocyjne natomiast VMA można zamówić m.in. poprzez stronę PWN Vega.
14 Kwietnia 2008
Nowa ulotka 2008.
ulotka_mala_2008.JPGMamy przyjemność zaprezentować Państwu nową ulotkę Ogólnopolskiej Akcji "1% na astronomię", wydaną do druku przez administratora Akcji - Stowarzyszenie POLARIS - OPP w kwietniu 2008r. Począwszy od tego miesiąca będzie ją można znaleźć m.in. w niektórych planetariach, obserwatoriach astronomicznych, sklepach ze sprzętem optycznym, prasie tematycznej oraz ściągnąć z niniejszej strony internetowej.
Ulotka Astroprocentu na 2008 rok została wydana w nakładzie kilku tysięcy sztuk (cały czas prowadzony jest dodruk). Oryginały można poznać po wydruku dwustronnym, w formacie A5, w pełnym kolorze na błyszczącym papierze kredowym. Jest to o tyle ważne, gdyż informacje te mogą się przydać w kolejnym konkursie Astroprocentu planowanym jeszcze przed końcem okresu rozliczeniowego za 2007 rok.
14 Kwietnia 2008

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna >>

Content Management Powered by CuteNews

Opracowanie strony - Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) 2005-2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.