1% na edukację i inwestycje
cn_logo_mini.PNG31 grudnia 2009 roku Zarząd Stowarzyszenia POLARIS - OPP na zebraniu własnym podjął decyzję o przeznaczeniu środków za 2008 rok na wkład własny do projektów dydaktycznych oraz inwestycyjnych w zakresie tematyki ochrony ciemnego nieba. Uchwała jest zgodna z przeważającą ilością zapisów w deklaracjach PIT, w których podatnicy zaznaczali ten właśnie cel.
04 Stycznia 2010
W tym roku bez rekordu?
wykres.PNGPomimo faktu, iż 2009 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Astronomii, nie będzie on przełomowym dla wyników zbiórki 1%. Na konto Astroprocentu wpływają właśnie ostatnie środki zapisane w różnego rodzaju drukach PIT przez podatników, którzy postanowili tym oto mechanizmem wesprzeć ruch astronomii amatorskiej i związane z nim działania w tym roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będzie tak pokaźnego wyniku jak podczas poprzedniej zbiórki...
17 Września 2009
Zaproszenia na HIPERASTRO 2009
ha2009_male.PNGParę dni temu zakończył się oficjalny okres zbiórki 1% na astronomię za 2008 rok i choć niektórzy mogą jeszcze składać korekty deklaracji, w których również możliwe jest wpisanie danych administratora niniejszej akcji, Astroprocent realizuje dalej swoje cele wydatkując tym razem środki na dofinansowanie pobytów podczas letnich zjazdów astronomicznych pt. HIPERASTRO 2009.
10 Maja 2009
VMA 01/2009 z Astroprocentem
1_09m.jpgZ początkiem kwietnia br. w księgarniach, salonach EMPIK oraz u prenumeratorów pojawiło się najnowsze i zarazem pierwsze w tym roku, wydanie Vademecum Miłośnika Astronomii. Miło nam poinformować, że dzięki przychylności Prywatnego Wydawnictwa Naukowego Vega z Ozorkowa, podobnie jak w roku ubiegłym tak i tym razem, do każdego numeru dodane zostały ulotki Akcji "1% na astronomię". Serdecznie zapraszamy do lektury jedynego w swoim rodzaju czasopisma, a czytelników do wpisania w swojej deklaracji PIT numeru KRS administratora Astroprocentu. Więcej na ten temat na stronie Jak odliczyć 1%.
03 Kwietnia 2009
Astroprocent i niebo w słowach
konkurs_dzieciecy.JPGAkcja 1% na astronomię tradycyjnie jak co roku pod koniec marca przybiera na sile, a tymczasem administratorzy podjęli decyzję o wsparciu kolejnego przedsięwzięcia związanego z Rokiem Astronomii 2009. "Do gwiazd jest bliżej niż krok" - to motto przewodnie konkursu poezji dziecięcej, jaki organizuje Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej WOM Rybnik oraz Szkoła Podstawowa nr 20 w Rybniku. Astroprocent ufunduje dla młodych laureatów nagrody związane z astronomią.
28 Marca 2009

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna >>

Content Management Powered by CuteNews

Opracowanie strony - Stowarzyszenie POLARIS - OPP (C) 2005-2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.